Geri

ÇOCUKLARDA TERAPİ SÜRECİ VE SONRASINDA TERAPİNİN GÜCÜ

Hastalıklar aileler için stres kaynağıdır. Özellikle astım, kanser, şeker gibi kronik hastalıklar.. Bu hastalıklar ailenin yaşam şeklinde bir çok değişikliğe sebep olur. Bu tür hastalıklara maruz kalan çocukların diğer çocuklardan en önemli farkı kendilerini farklı hissetmeleridir. Çünkü ciddi bir hastalıkla yaşamlarının çoğu ya da bazen bir kısmı hastanelerde geçer. Rahatsız edici tedavi şekilleri, karmaşık ve acılı medikal süreçler ailedeki herkesi büyük oranda etkiler. 
Bu çocukların ortak sıkınları kendi hayatlarını daha az kontrol etmeleridir. Aynı zamanda bu kontrol hissinin azlığı, medikal işlemlere uyumu zorlaştırıp, direnç göstermelerine sebep olabilir. 
Bu ailelerde Çocuk Merkezli Oyun Terapisi ve Filial terapi dengeyi yeniden sağlamak için etkili yöntemlerdir. Oyun terapisi hasta olan çocuklara kontrol hissini vererek medikal durumlara olan direnci azaltmaya, hastalıkları hakkında hissettiklerini ifade etmeleri için fırsat yaratır. Aynı zamanda ailenin diğer üyelerinin de hastalık sürecinde yaşadıkları zorlukları ifade etmelerine yardımcı olur. 

Etiketler
çocuklarda hastalık hastalık terapisi hasta çocuk terapisi çocuklarda hastalık sonrası tedavi çocuklarda hastalık sonrası psikolojik tedaviler  

* Hizmetlerimizde Bilimsel Temellere Dayanan Terapi Yöntemlerini Uyguluyoruz..

©2018 | Gizlilik
İletişim
Plevne Mah. Savaştepe Cad. Çağlar sok. No:16 Net Ofis 2 Daire: 8 kat :3 Altıeylül/ Balıkesir

0(266) 223-0500
0(530) 572-9110
UZMANA SOR?