* Hizmetlerimizde Bilimsel Temellere Dayanan Terapi Yöntemlerini Uyguluyoruz..

Profilim

Gelişim Takibi

Davranışsal ve Duygusal Sorunlar

Çocuğu Anlamak

Ebeveyn Danışmanlığı

Hakkımda

Başa çıkmakta zorlandığımız, yaşamımızı alt üst eden problemlerle ilgili psikolojik destek almaya karar vermek başlı başına büyük ve önemli bir adımdır.  Duygusal ya da davranışsal zorlukların üstesinden gelebilmek istediğimizde, bizi daha mutlu daha işlevsel hissettirecek yeni kazanımlar edinmek istediğimizde, güvenebileceğimiz önyargısız, anlayışlı, profesyonel, insancıl bir destek ararız.

Yetişkin terapisinde, yetişkinin kendisi sorumluluk alır ve değişim için destek arar. Ancak çocuk terapisinde genellikle yardım arayan çocuk değildir, hatta yardım istediğinin ve sorunun farkında bile değildir.

Özellikle konu ebeveynlik olduğunda çocuklarımız ile iyi iletişim kurabilmek, iyi birer insan yetiştirebilmek, ihtiyaçlarını karşılayabilmek, sorunları doğru çözümleyebilmek en önemli önceliğimiz. Ama genelde çocuklar yetişkinlerden farklı olarak ne olduğunu anlamadan kendilerini terapi odasında bulurlar.  Çocuklarla çalışmaya karar verdiğim zaman, tamda buradan yola çıkarak çocuklar için en uygun, en insancıl ve etkili terapi yöntemlerini araştırırken Çocuk Merkezli Oyun Terapisi ile tanıştım.

Amacım, çocukların yaşadığı psikoloji kaynaklı sıkıntıların, zorlukların, uyumsuzluğun, işlevsel olmayan düşünce ve  davranışların nedenlerini araştırarak onlara yardımcı olmak, sorunların azalmasını sağlamak, okul ve aile hayatındaki performansını arttırmak, ilişkilerinin düzelmesini sağlamaktır. Bilimsel ve profesyonel bilgi ve becerilerimi kullanarak, özgün, insancıl ve etik standartlara bağlı bir destek olmak amacı ile somut sonuçlara, gözle görülür hedeflerinize ulaşmanıza yardım edebilmek için buradayım.

2015 yılında Doğuş Üniversitesi Psikoloji bölümü’nden mezun oldum. 5 yıllık üniversite hayatımda psikoloji okumak ve bu alanda  gelişmek bana hep iyi geldi. Aldığım lisans eğitiminde çocuklarla çalışmak verdiğim en doğru karar oldu. Mezun olur olmaz yüksek lisans ve sadece çocuk psikolojisi üzerine uzmanlaşmak için İngiltereye gittim. Anglia Ruskin Üniversitesi klinik çocuk psikolojisi yüksek lisansımı tamamladım. Türkiyeye dönüp; Türkiye’de okul öncesi çocukların sosyal becerileri ve ebeveynlerinin  stilleri arasındaki ilişkiyi inceleyen tez çalışmamı bitirdim. Bu arada eğitim hayatım boyunca, Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Bilişsel Davranışçı Oyun terapisi, Çocuklarda Psikopatoloji, Çocuk testleri, Rorschach Testi gibi bir çok gerekli eğitimi aldım( Eğitim detayları aşağıdadır ). Oyun terapisi alanında ise , Amerika’da tanınmış isimlerden olan Dr. Risë VanFleet ve ‘Family Enhancement and Play Therapy Center’ tarafından onaylı “Çocuk Merkezli Oyun Terapisi” ve ‘Filial Terapi’ eğitimlerimi tamamladım. 

 

©2018 | Gizlilik
İletişim
Plevne Mah. Savaştepe Cad. Çağlar sok. No:16 Net Ofis 2 Daire: 8 kat :3 Altıeylül/ Balıkesir

0(266) 223-0500
0(530) 572-9110
UZMANA SOR?